Inspireeriv linnuke

Naasesin oma rootsimaa reisilt, kuid mitte sellest ei taha ma täna rääkida. Juba pikemat aega on mulle silma hakanud üks kindel värvitoon. Näen seda ikka ja jälle internetis, telekas ja ajakirjades. Tegemist on värviga, mille puhul inimesed ikka vaidlevad-roheline või sinine. Eesti kodudes olen seda vähe näinud, ilmselt nõuab sellega mängimine veidi rohkem julgust. Tooni õige nimi on “Robin egg blue” või ka “egshell blue” ning nimetus võeti esmalt kasutusele 1873. aastal Tiffany and Co poolt. Seda värvi on ka nende legendaarsed tunnuseks olevad sinised kotid ja karbid. Nagu ikka selgub, et loodus on suurem kunstnik kui inimene.

Robin tähendab inglise keeles ööbikut. Nimelt on tubli Ameerika ööbiku pisikesed munad imelist rohekas-sinist värvi. Sellest ka nimetus.

Tooni võib nii looduses kui ka seintel leida heledama ja tumedama variandina. Mina eelistaksin heledamat ja roheka poole kalduvat “munakoorevärvi”. Sinisele erinevate värvide lisamisel mõjub tulemus värskelt ent mänguliselt. Juurde sobivad ideaalselt näiteks valge, roosa ja pastelne oranž ning kollane.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Mammu-

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s