Inspireeriv linnuke

Naasesin oma rootsimaa reisilt, kuid mitte sellest ei taha ma täna rääkida. Juba pikemat aega on mulle silma hakanud üks kindel värvitoon. Näen seda ikka ja jälle internetis, telekas ja ajakirjades. Tegemist on värviga, mille puhul inimesed ikka vaidlevad-roheline või sinine. Eesti kodudes olen seda vähe näinud, ilmselt nõuab sellega mängimine veidi rohkem julgust. Tooni õige nimi on “Robin egg blue” või ka “egshell blue” ning nimetus võeti esmalt kasutusele 1873. aastal Tiffany and Co poolt. Seda värvi on ka nende legendaarsed tunnuseks olevad sinised kotid ja karbid. Nagu ikka selgub, et loodus on suurem kunstnik kui inimene.

Robin tähendab inglise keeles ööbikut. Nimelt on tubli Ameerika ööbiku pisikesed munad imelist rohekas-sinist värvi. Sellest ka nimetus.

Tooni võib nii looduses kui ka seintel leida heledama ja tumedama variandina. Mina eelistaksin heledamat ja roheka poole kalduvat “munakoorevärvi”. Sinisele erinevate värvide lisamisel mõjub tulemus värskelt ent mänguliselt. Juurde sobivad ideaalselt näiteks valge, roosa ja pastelne oranž ning kollane.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Mammu-

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s