Tahan sooja päikest…

Viimasel ajal võib facebookist lugeda mööda Euroopat laiali olevate tuttavate rõõmsaid postitusi mõnusa sooja ilma kohta. Lissabonis on 25 kraadi sooja, Londonis(!) 20. Kõik päevitavad, jalutavad ja puhkavad soojas, ärritades varakevadises sombuses Eestis olevaid kaaskodanikke. Kuigi näha on, et kevad tuleb ja lumi sulab üsna kiiresti jääb 4 kraadi sooja veidi väheseks. Aga tegelikult ei tahtnud kirjutada kui jama ilm eestis on, vaid kui hea ilm ees ootab.

Nimelt on reaalsuseks saamas pikk jutt kuhugi reisimisest. Kui paar kuud tagasi postitasin lootusrikkalt Barcelonast, siis kahjuks see reis jäi ära. Elul on ilmselt omad teed. Ju on nii õigem nagu läheb. Või võib loota vähemalt. Aga selle eest ootab mind mai keskpaigas ees päikesereis Türki. Olen mitmesse riiki Vahemere ümbruses jõudnud, aga Türgis on veel käimata. Võib olla on osa selles olnud ka teatud eelarvamusel, mille kohaselt pidasin Türgit teistest sarnastest sihtkohtadest kehvemaks. Kuigi ma ei ole veel endale vastupidist tõestanud ootan sinna minemist väga. Väikese taustauuringu tulemusena hakkasin endale uut vaatenurka kuvandama. Jutt käib riigist, kus on läbi ajaloo olnud meeletult palju erinevaid kultuure. Roomlased, kreeklased…ajalugu on pikk ja kirju ning ilmselt on sellest kõigest jäänud maha oma jälg.

Vahemere äärne pool Türgist on täis kreekalikke linnu, kus on juba sajandeid sama koha peal olnud sadamad ja väikeste mäekülgi ronivate majade read. Elame ühe üpris suure linna-Alanya vahetus läheduses. Alanya on samuti pika ja kirju ajaloolise taustaga linn. See oli üks keskaja poliitiliselt tähtsamaid keskusi ja sellest ajast pärineb ka Alanya kindlus, mida kindlasti külastada tahksin. Lisaks on lihtsalt idee puhkusest ja soojusest, basseinist ja selgest mereveest igatpidid ahvatlev ja annab midagi mida oodata. Võiksin veel pikalt ja laialt sellest rääkida, aga leian, et seda oleks parem teha ikkagi isiklike kogemustega ja soojas puhanuna. Niiet Türgist räägin siis kui olen seal käinud. Senikauaks jaksu.

Koht nimega Pammukale. Imeline loodusnähtus, mis on Alanyast kahjuks üpris kaugel.

Alanya

2 thoughts on “Tahan sooja päikest…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s