Võta asja rahulikult!

Päris mingi aeg tagasi koristasin kodus ja veinikasti pühkides jäi mulle silma see sõnapaar.

Kui see täielikult kontektsist välja võtta muutub mõte filosoofiliseks. Itaallased ikka teavad kuidas elu võtta. Ole rahulik. Nii on kergem kõigega toime tulla.

Sügise saabudes hakkab valgust vähemaks jääma ja ilm nõuab riietuselt veidi rohkemat. Tihti tahab ka tuju koos temperatuuriga langeda. Eile säras taevas päike, kuid täna on ilm hall ja jahe. Inimesed muutuvad väsinuks ja tülpinuks. Nagu selle päeva väärtus elus oleks sügisese ilma tõttu väiksem. Nii tihti mõtlen, et pean rohkem oma elu ELAMA, mitte mõtlema tulevikule ja unistama paremast. Aga kuidas see elamine siis välja näeb? Arvan, et see tähendab, et väärtustan seda, mis mul hetkel on. Ma ei taha sellega väita, et eesmärkide või unistuste poole püüdlemine ei oleks oluline. Tahan öelda, et kogu selle parema tuleviku poole rühkimisega ei jõuagi me kunagi oma töö vilju nautida. Ja see on ju puhas raiskamine. Meeles peab ka pidama, et elu nautimine ei ole tegelikult mingi otsene tegevus, see on meeleseisund. Olgugi mitte väga kergelt saavutatav meeleseisund. Kuid proovima peab! Õpime elama nagu keegi kuskil kunagi ütles…

Fakt on see, et ma ei ole enam kunagi nii noor kui ma olen praegusel hetkel ja seda päeva ei anna kunagi tagasi tuua. Nii ongi tänane hall päev sama tähtis kui eelnevad või veel enam tulevad ükskõik millise aastaaja ükskõik millised päevad. Seetõttu tuleb olla rahulik ja võtta mis võtta annab. Unustan ise selle sama tihti ära kui paljud teised. Seetõttu tuletan nii endale kui teile meelde: “Pole vähimatki tõendusmaterjali, et elu on tõsine!” Seega KEEP COOL!

-Mammu-

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s