The fun theory

Stockholmi metroojaama treppidega tehti vahva katse. Teooria seisnes selles, et kas inimesed valiksid eskalaatori asmel trepid kui see neile lõbu pakuks. Trepiastmetest tehti hiiglaslik klaver, mis reageerib survele ja iga samm tekitab vastava klahvi heli. Vanad või noored, suured või väiksed-musikaalsest trepist on ikka lõbusam üles või alla minna kui igavast vaiksest eskalaatorist. 66% võrra rohkem inimesi valis trepi! Järeldus? Lõbus tegevus muudab käitumismalle paremuse poole! Ilmselgelt. Teooria tõestatud!

Täpsemal uurimisel selgus, et eelnevalt nimetatud teooriale on pühendatud terve lehekülg. Tuleb välja, et Volkswageni algatusel alustati ideede võistlust, mis vastaks The Fun Theory nõutele. Võitjaks osutus USA mees, kelle ideeks oli kiiruskaamera väikese preemiaga. Kiiruse ületamisele järgeneb trahv. Õigel kiirusel sõitjatel on võimalus osaleda loteriis, kus loositakse välja kiirust ületanud autode makstud trahvisumma. Katsetamisel vähenes liikluskiirus mõõdetavas alas 22 %.

Lisaks klaveri katsele on samade tegijate poolt veel kaks lõbusat ja kasulikku katset tehtud. Vaadake ka neid! Klaastaara prügikasti muutmine mänguks tõmbas päevas ligi 100 inimest samas kui lähedal asuv tavaline kogumispunkt nägi kõigest kahte! Maailma “sügavaimasse” prügikasti koguti päevas lõbusa triki tõttu 41 kg prügi rohkem kui lähedal asuvasse igavasse pürgikasti!

The fun theory on geniaalne ning on veel tohutult palju asju, kus seda rakendada saaks. Loodame, et edaspidi läheb ainalõbusamaks!

-Mammu-

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s