The miracle of birth!

Eile õhtul jälgisid kõik kolm elusiili üheskoos Tallinna loomaaias elava lumeleopard Mahnadi poegimist. Kui juba eelmisel aastal jälgisime Amuuri leopardi Darla poja kasvamist, siis sündimise hetke polnud me veel tunnistanud.

Esimene poeg, kes on loomaaia töötajate sõnul isane sündis 19.07. Veidi rohkem kui tunnike hiljem järgnes emane. Vahepeal käis uksel kontrollimas poegade isa Otto, kes siis urinaga ära saadeti. Kurnatud Mahnadi küll lakkus oma poegasid tublisti, kuid oli silmnähtavalt segaduses. Tallinna loomaaia avalduses seisnes, et loomaaias sündinud ja kasvanud Mahnadil ei olnudki piima ning kella kümne paiku pidid töötajad alajahtunud pojad enda hoole alla võtma. Ähmi täis emale ei olnud see veel kõik. 01.38 sündis kolmas pisike leopard, kelle töötajad eemaldasid kell 3. Pojad soojendati üles ning kõik hakkasid ilusti kitsepiima sööma. Kui kõik läheb hästi saab neid näha juba juunis.

Oli väga emotsionaalne ja kurb vaadata, kuidas pojad emast eemaldati ning kuidas too millegist aru ei saanud. Kuid maailmas on lumeleoparde väga vähe ning iga loomaaias sündinud kiisu on väga suur õnnistus ja ime. Ka amuuri leopardil on neljandat aastat järjest pojad ning see aasta on neid koguni kolm. See, et samal ajal on nii väikeses loomaaias kuus leopardipoega on juba maalilmas märkimisväärse olulisusega sündmus.

Amuuri leopard Darla kolme pojaga

Amuuri leopard Fredi

-Elusiil-

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s