DIY-latern

See on elusiili esimene DIY( do it yourself) õpetus, mis siin jagan.

Tegemist on lihtsa käsitööga, mis ei nõua suuremat oskust ega erilisi vahendeid. Tulemus on kodune ja armas. Vaja läheb plekkpurki, paberit, pliiatsit, teipi, haamrit, teravat pikemat kruvi või naela. Konservipurgi etikett peab olema eemaldatud. Arvan, et tulemus on edukas nii väikese kui suurema purgiga. Mina kasutasin virsikupurki.

Esmalt on vaja purk täita külma veega ja jätta sügavkülma seisma seniks kuni vesi on täiest läbi külmunud. Mina unustasin kogemata purgi külmikusse mitmeks päevaks-oli külmunud küll! Külmumise ajal tuleks teha mustrileht. Kui esmalt sarnast õpetust internetis nägin olid seal olemas ka mustrilehed, mille sai ise välja printida. Kuid selle lehe leidsin aastaid tagasi ning seetõttu otsustasin, et teen ise mustri. Mõõtke paberit vastvalt purgile-hiljem ümber purgi keerates peab paber seda üleni katma. Mustrit oli hea teha ruudilisele paberile-laske fantaasial lennata!

Kui olete veendunud, et vesi on läbi külmunud kinnitage mustrileht teibiga purgile. Järgevalt soovitan töö tegemise ajaks alla võtta rätik, sest jää teatavasti sulab! Nüüd taguge naela ja haamri abil enda loodud mustri järgi purki augud-avastate, et kui teisel pool on vastas jää ei ole seda sugugi keeruline teha. Tühja purgi kohta sama ei saa öelda-samuti lööte tühja purgi mõlki ja aega läheb kordades kauem.

Töötama peab üsna kiirelt! Kui teil on keerulisem muster võite purgi mõneks ajaks taas külma panna. Kui muster valmis eemaldage jää, pange sisse küünalad ja nautige valgusmänge!

Advertisements

2 thoughts on “DIY-latern

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s