Siil sööb-“Kohvik Till ja Kummel”

Üsna hiljuti avatud kohvikust Nunne tänaval Tallinna vanalinnas lugesin esmalt Päevalehest. Selle tõttu pean ette ära mainima, et ootused olid üpris kõrged.

Interjöör

Uksest sisse astudes näed esmalt suurt tugitooli, milles puhkab väike valge koerake, kes on koos omanikuga tööl. Ta vaatab korraks üles meile otsa, kuid pöörab muidu klientidele vähe tähelepanu. Parem on ju rahulikult oma suures tugitoolis magada. Kohviku ruum ei ole iseenesest väga suur. Eri töötlustega oliivikarva seinad ja rustikaalesd puit ja punase tellise detailid loovad hubase keskkonna. Ilma sitside satside ja roosideta on meeleolu romantiline. Sisehoov meenutab reisi Kreetale, ainult vastavalt kliimale on seal soojendavad lambid ja pleedid! Kui Nunne tänav on vanalinna kohta tavaliselt üpris tiheda temoga, siis müüride vahelises kitsas sieõues on rahulik ja vaikne. Järsk trepp viib alla keldrisse, kus on tualett ja veinikelder. Keldris oli minu meeldimise jaoks justkui nõksuke liiga pime! Mõnus on justkui talveaialik klaasist katusega ehtise osa, kus luuderohus põlevad tulukesed ja üles vaadates vaatab vastu eesti septembri jaoks ebaloogiliselt sinine taevas!

 Söök

Elusiilid tellisid: Tilli ja Kummeli veiseburgeri rosmariini meresoole friikate ja aioliga, kukeseene risotot ja kummeli-mee teed. Burger oli tõeliselt maitsekas ja mahlane, kuid eriliselt maitsvad olid isevalmistatud friikartulid jämeda meresoolaga-need olid värsked, kuumad ja tuntavalt kvaliteetse oliivõli maitsega. Toit ei tundu esmapilgul suur, kuid on täiesti paras kõhutäis. Kukeseenerisoto oli kreemjas ja üsna tugeva valge veini maitsega. Lauale toodi ka kodune must seemneleib. Kõht säi täis ja isuäratavast magustoidu menüüst kahjuks see kord midagi proovida veel ei jõudnud.

Teenindus

Teenindus oli kiire ja sujus, kuid on kohati veel toores, mis on uue koha jaoks üsna tavapärane. Toorus väljendub ehk väikeses külmuses, mis võib tuleneda vähesest kogemusest või närvilisusest. Ei teagi….Mitte, et ootaksin pealetükkivat sõbralikkust, mis enamusele eestlastele ei sobi, pigem veidi soojemat ja vahetumat kogemust.

Elusiilid soovitavad Tilli ja Kummelit sõbrale ja lähevad ise kindlasti veel!

-Mammu-

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s