Pärlitest krae II

Paar postitust tagasi lubasin ise pärlitest krae tegemist proovida. Esiteks pean ütlema, et väga odavaks lõbuks seda just kutsuda ei saa. Samas kui võrrelda minu tehtud kolme erinevat kraed ja nende lõpmatuid kandmisviise erinevate riietega ja sama raha eest saadud ühe pärlitega kraega tikitud pluusiga on hinnavõit ilmselge. Teiseks ei saa mainimata jätta muidugi valikuvabadust. Ise tehes võib tulemus tulla ükskõik milline, poest ostes pead leppima kellegi teise visiooniga.

Esmalt valmistasin paberile šablooni-joonistasin käsitsi ühe poole, lõikasin välja, proovisin, parandasin-lõpuks tegin 2 identset poolt. Põhjaks ostsin valget käsitöövilti. Ühes A4 suurusest vildist sain kaks kraed. Veel läheb vaja vabas valikus pärlieid ja käsitööliimi, mis plastmassi ja kangast liimib. Eriti mugav oli asjaolu et leidsin tamiili otsa aetud pärlid, tänu millele oli nende paigaldamine kordades kiirem ja tulemus korrektsem.

Järgmisena tuleb proovida, mõelda ja paigutada, nokitseda ja liimida. Lõpuks õmlesin kaks poolt omavahel eest kokku ja taha kinnitasin paelad. Lihtne! Selleks ei pea tõesti õmbleja ega disainer olema. Natuke kannatust ja silma…

-Mammu-

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s