Dublin

Dublin-tuuline linn, kus inimesed käivad ilmast olenemata riides nagu soovivad. Linn, kus ehedad iiri pubid on otsapidi üksteises kinni, kus elab inimesi vähemalt sama palju kui Eestis kokku, kus jalakäiad ruulivad ja foorituled on soovituslikud…..mõned seigad ja mõtisklused Dublinist

Isepäised bussid ja kuulekas Luas

Lennureis kulgeb viperusteta, maabudes ei suuda me mõista, millise bussi peale peame minema. Tuleb võtta buss number 41. Kuid kahjuks ei teadnud, et olenemata samast numbrist ei sõida kõik bussid numbriga 41 sama marsruuti. Sõidame muidugi valesti ning lõpuks rändame kesklinna pea sama kaua kui lendasime Tallinnast Dublinisse. Kahekordsed kollased Dublin bus’id on tujukad. Sõidavad ilmselt nii nagu jõuab. Uksest sisenedes peab inimene teatud pilusse täpse raha sisestama. Tagasi raha ei anta. Mis jääb üle saad tšeki alusel kunagi tagasi lunastada. Peatumiseks vajuta punast nuppu ja bussijuht peatub, bussipeatuses muidugi. Mis peatuses seda pead küll ise teadma sest nime neil ühelgi ei ole. Luas-moodne ja mugav tramm on täielik vastand. Sujuvalt ja vaikselt urisedes vurab ta graafiku kohaselt piki oma liini ja tagasi.

Muusikat muusikat

Bussigraafik pole enam ammugi meeles kui jalutad ringi vanalinnas-Temple Bar’ik kutsutavas kandis. Nimi pärineb samanimelisest kultuslikult kuulsast Dublini pubist. Reede õhtul on tänava nurgale kogunenud kamp inimesi. Kolm või neli neist musitseerivad, ülejäänud vaatavad. Muusikat ja andekaid inimesi näeb ka mujal Dublinis. Kes mängib kitarri, kes süntesaatorit. Lauldakse tuntud hitte ja ka klassikalisi ooperi aariaid. Kuid muusikat jätkub ka siseruumidesse. See on see tõeline Irish spirit, mida ei ole ilma kahe kitarrimeheta pisikeses nurgakeses, puupüsti täis pubis. Kõik istekohad on võetud? Pole probleem. Senikaua kui veel sisse pressib pole pubi täis. Ja nii ongi. Pubi ust lahti tehes tundub ilmvõimatu sinna siseneda. Sorry’de ja excuse me’de saatel leiame koha kuhu mahub seisma. Trügime letini ja varsti õnnelikult oma pint’iga tagasi. Kui veel leiad ääre kuhu oma jook toetada on eriti uhke. Rahvas lõugab tuntud lugudele kaasa, meie koos kõigiga!

Smitwicks, Bulmers, Guiness and all of our other friends…

Iirimaal armastatakse õlut! Õllel on hea maine. Pubides joovad õlut mehed, naised, noored, vanad. Millist juua on maitse asi. Bulmersi naturaalne siider oli maitsev ning ei sarnane kuidagi Eestis müüdavatele purgi ja pudelijookidele.

The Temple Bar-oleme õhtu esimesele pint’il legendaarses pubis. Saime oma valdusesse väikse lauakese kahe pukiga umbes meetrilaiuses ukseavas. Selle üsna ära ummistanud ja lõbusas meeleolus võetakse üles tuntud Eesti seltskonna/jooma laulud. Meie juurde jääb seisma kohalik. Uurib laulmise ja muu kohta. Tavaline smalltalk-kust tuled, mis teed? Uurib, mis me joome ning kui taustal kõlab lustlike eestlaste “juhan ja jaan” esitab lühikest kasvu vindine iirlane oma väite. “Only lesbians drink Smithwicks”ütleb ta täieliku veendumusega. Meestele ei pidavat üldes kõlbama. Smithwicks-ehk siis punane üsna mahe õlu oli seltskonnas nii mõnegi käes olenemata soost ja orientatsioonist. Selle peale polnud meil muud teha kui viisakalt naerda ja uurida, mis siis õiged mehed Dublinis joovad.

Zorro ja kauboi võtavad raha välja…

Oktoobri lõpus tähistatakse mitmel pool Halloweeni. Ka Iirimaal. Kell on seitsme paiku ja naaseme poodidest. Pikk päev linnas, pikk öö selja taga. Ometi ei saa märkamata jääda mees kellel on nuga peast läbi löödud, mustaks võõbatud nägusid, karvast Chewbaccat(tüütu elukas star warsist) ja muid kahtlaseid tegelasi. Pangaautomaadi järjekorras seisab kolm inimest. Kauboi ja zorro on veel silmnähtavalt kained ning oma kummalise välimuse kohta käituvad liiga normaalselt. Muigama panev kontrast.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s