Valmistuda vaikselt ja rahlikult.

 

Eelmisel nädalal lugesin artiklit, kus räägiti, et raekoja platsile on toodud juba kuusk. Neljapäeval õnnestus minulgi seda näha ja tore pontsakas on teine-mõnus tunne tuli kohe peale. Aga inimestele see kuuse lugu ei meeldi. Küll arvati, et oleks pidanud kuu aega hiljem tooma ja küll leinati taga puu kadunud elukest ja üleüldse on see kommertslik ja kohutav püha…

Vastupidiselt neile mõtlesin mina, et peaks mõned kaunistused juba esimesel advendil välja sättima. Möödunud aastal möödus advendiaeg jälle nii kiiresti-liiga kiiresti. Ja ma ei mõtle, et tuleb kuusk 20. novembril tuppa tuua..EI. Kuusk tuleb tuppa ikka 21.detsembril nagu näeb ette vanarahva traditsioon. Kuid väikesed kaunistused, isetehtud jõuluehted, jõulukaardid-nende peale peab varem mõtlema. Sest ühel hetkel avastad, et jõulud on homme ja kaardid saatmata ja koduseid ehteid, mida iga aasta teha tahad ei ole jälle. Et saaks valmistuda vaikselt ja rahulikult.

Siinkohal oleks võimalik üsna pikk arutulus tõesti kommertlikest jõuludest ja sellest kuidas neid nii pidada, et jõuluajast ei saaks lihtsalt veel suuremat stressi tekitav ostuhullus. Aga ma ei kavatse seda arutada. Pole mõtet teisi inimesi elama õpetada. Mõnikord kui tundub, et õpetan siis üritan rohkem iseennast elama õpetada.

Ja nüüd tulebki koguda ideid isetehtud jõulukaartide valmistamiseks, et oma lähedasi ja sõpru üllatada. Ideid otsin ühes viimasel ajal lemmikuks osutunud kohast-Pinterest. 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s