Minevikust

5293677001_da10c212bc

Sattusin täna vintage või siis kodusemalt vintaaži lainele. Viimasel ajal on tavalisest rohkem asju sattuma meie kappi taaskasutusest. Nii öelda kaltsukates tuleb tihti kõvasti sõeluda-siis võib leida midagi väga head. Silmad tuleb lahti hoida eelkõige materjalide ja kaubamärkide koha pealt. Puhas siid või Ralph Lauren?…Jah!

Samas on sealt ajastutruud ja ehedat eset on raske leida. Samuti võib ajastule omase stiili ja materjali ära tundmine üle jõu käia. Kuid kaltsukatest teisel tasemel on mõned päälinna peenemad vintage riiete poed. Seal on ka vintaaži kollanokale valikut oluliselt kergem teha, sest esiteks on kogused väikesed ja korrastatumad. Teiseks on kohal teadjad inimesed, kes ajastust või materjalist sind valgustada oskavad. Samas on seal ka kõrgemad hinnad. Vintaaži ostes ei tasugi vist oodata, et saad riided hästi odavalt. Ja siis on veel neid haruldasemaid ja peeneid esemeid, mille eest pead ja tihti tahad rohkem välja käia.  Kuid need riided on mingil moel ainulaadsemad, ehedamad ja kvaliteetsemad kui keskmise masstoodangu ja kiirmoebrändide riiulitelt leitav. Vintage ei ole kõigile, ja sellega peab oskama ringi käia. Tuleb näha aega ja vaeva, et leida see Sinu riidetükk, sinu suurus, sinu värv, sinu hind…. Sest siin ei ole võimalusi helistada teise kaubanduskeskuse poodi ja küsida kas sinu suurust või värvi veel seal on. Ei…               Lõpuks tuleb veel kõike kombineerida oma tänapäevase kapiga…(sest liig on liig igal pool ja igal juhul)

Mis ma ise suurem asi rääkija olen. Enamus “vintage”, mida mina kandnud olen on minuni jõudnud koduste riidekapi leidude näol ja eelmisel aastal soetasin Vintage Tallinna nimelist ürituselt endale midagi huvitavat. Kuid huvi selle vastu on minus alati olemas olnud. Lisaks sellele, et üritan ikka mõtteviisilt natuke roheline olla, siis midagi selles idees justkui tõmbab.

Enamasti Tallinna vanalinnas või Kalamaja kandis asuvates asutustest on šoppamine ka teistsugune kogemus. Väikesed kohad, kus saavad kokku sama huviga inimesed. Kus tuleb oodata uue kauba tulekut ja siis sellel jahti pidada!

Tahan oma ostmisharjumusi juba pikemat aega veidi väärtuslikumaks muuta. Osta vähem, kvaliteetset ja huvitavamat!

66989_491372270919472_67410612_n

Siin mõned kohad, mida täna tšekkisin kui mõtted šopingule läksid.

http://www.facebook.com/TheFoxyVintage

http://www.facebook.com/ohsoretrotallinn

http://www.facebook.com/nolitavintage?

http://www.facebook.com/Fankadelik

http://www.facebook.com/SireenVintage

552966_371871472850697_361585542_n 155476_157334314309250_2088228_n-Mammu-

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s