Uus mitte vana

14787638-school-iconsSeptember on käes ja kool täiesti uues kohas, uute inimeste ja uute asjadega. Uusi muljeid on palju. Nagu ikka sarnastel juhtudel mõnikord on tähendab see omakorda seda, et neid ei õnnestu kuidagi piisavalt hästi kokku võtta ja sõnadesse panna. Saab öelda, kas liiga palju või mitte piisavalt. Võib olla on parem vaikida.

Küll aga tahan rääkida, millestki huvitavast, mida nägin eelmisel nädalal ja millest üsna vaimustusse sattusin. Oli võimalik külastada Eestimaist väiketootjat, kes tegeleb veidi eripärase täispuidust parketi tootmisega. Nende väike tehas asjub Paldiskis ja firma nimi on Bolefloor. Nende loominguks on üsna eksklusiivne toode, kus iga parketilaud on selle puu nägu millest ta tehtud on. See tähendab, et tulemuseks ei ole sirgjooneline parkett, mille nägemisega harjunud oleme, vaid täiesti eriline laineline välimus. See põrand on kui sebra-üks isend ei sarnase teisega. Nii nagu ei ole metsas kahte ühesugust puud.

Esimene ja suurim põhjus miks see mulle tõesti meeldis on see, et selline tootmisviis on keskkonnasõbralik. Ära lõigatakse minimaalne osa ning raisku läheb puitu nii vähe kui võimalik. Muidugi-see ei ole vast esimene kõverate joontega põrand maailmas. Kuid selline tootmisviis on küll esimene ja uuenduslik. Tööd, mida varem sai teha vaid käsitööna vilunud puusepp, teeb nüüd mehaniseeritud üsna tark liin. Peamiselt toodetakse tammest, kuid tehtud on ka teistest puitudest põrandaid. Juba kirjeldusest saab aru, et tegemist on üsna kalli tootega. Viimase uudisena on firmal ka väljas karbis niiöelda valmistoode jaemüügi tarbeks. Sel juhul pole teie põrand täiesti ainulaadne, kuid siiski toodetud samasuguse mitte-raiskamist salliva põhimõttega. Ilus.

Veidi rustikaalne välimus tähendab minu jaoks, et sellest põrandast saab ideaalne partner betoonile, rauale, linnale, moodsale ruumile ja industriaalsele jahedusele. Samas maamajja toob see piisavalt sinna kuuluvat hõngu, mis lubab mujal volüümi maha keerata. Siia olengi valinud pildid, millel see põrand moodustab ümbritsevaga meeldivad kontrastid. Vaata lisa kodulehelt!

Life is not a straight line! Nõustun….

http://www.bolefloor.com/

100_neiser_03_300dpi 470_37 170_neiser01_300dpi 370_ConcrereLivingroom5

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s