Uus!

Pikk pikk pidustuste periood on selja taga. Jaanuar tundub alati veidi sihtu või tühi kuu. Mis siis nüüd? Valmistusime aastavahetuseks ja nüüd on see läbi. Ja edasi? Tegelikult ei ole ju meie elus otseselt midagi muutunud. Uus kuu nimi, uus aasta number-kõik meie enda välja mõeldud. Meile aga on aasta numbri vahetus kuidagi oluline ning käsitleme seda justkui saame igal jaanuaril uuest alustada. Kui tahame on see võimalus korraks hinge tõmmata ja mõelda, et kas see tee, kus oleme on ikka õige. Uusaasta lubadustega on nii nagu on. Kasutame neid enda disiplineerimiseks. Nagu just jaanuar oleks parim aeg alustada dieedi (kindlasti üks läänemaailma enim antud lubadusi) või korralikemate eluviisidega….

…..Täna viisime välja jõulukuuse. Pakkisime tagasi karpidesse armastatud ehted, puhastasime toa okastest, paigutasime mööbli endisele kohale. Nii mõnus kui kuuse ehtimine ja jõuluaeg ka on, mingi veider kibemagus rahulolu on ka kõige selle ära panekul. Puhas ja mõnus. Tekib tahtmine pesta, värvida, ümber paigutada ja läikima nühkida. Kuigi välja mõeldud algus-on see meie jaoks oluline. Aasta algust tuleb käsitleda kui võimalust endas selgusele jõuda. Kui hea on mõelda, mida kõike võime selle aasta jooksul näha ja teha. Kuidas võime inimesena arenda ja püüda elada parimat versiooni oma elust. Mina ei ole vist eales andnud ühtegi konkreetset lubadust (ja seda siis kohe murdnud).

Aga siit see omal moel tuleb. Sel aastal tahan olla julgem. Julgem avastama uusi asju, kohti ja inimesi. Julgem hindama iseend ja elu sellisena nagu see on. Vähem pabistama ebaolulise ja oma meelerahu rikkuma pisiasjade pärast. (Elul on riukalikud viisid ja esimese proovikiviga satun kokku ehk juba homme. Väikese vihjena-pole end iial ette kujutanud keevitamas, kuid just seda tegema hakkangi!)

Sellise mõtisklusega alustan uut aastat Elusiilis. Head käesolevat aastat kõigile!

Be-Brave

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s