Chateau de Gudanes

2013 aastal ostis üks Austraaliast pärit pere endale ühe tagasihoidliku maja Prantsusmaal. Okei. Peab tõdema, et tagasihoidlik ei ole siinkohal vist õige sõnavalik. Nad ostsid imepärase 18. sajandi keskpaigal prantsuse arhitekti, Ange-Jacques Gabriel, ehitatud chateau. Need ettevõtlikud inimesed on võtnud enda kohuseks selle Lõuna-Prantsusmaal, Püreneede mäestikus, asuva uinuva kaunitari äratada. Chateau oli jäetud unarusse ilmselt 90’ndate paiku, selle katus oli sisse varisenud ning niiskuskahjustuse tõttu lagunesid vahelaed, mis muutis lossi täiest kasutamiskõlmatuks.

2013. aasta novembris alustati renoveerimistöid. Nende plaanid lossiga pole täiesti selge ka neile endale. Teatakse aga seda, et chateau‘st ei soovita teha täiuslikuseni taastatud muuseumit, vaid tahetakse tema unikaalset atmosfääri säilitada ja meenutada külastajatele, et tegemist on sajanditevanuse hoonega. Juba enne valmimist soovivad omanikud seal avada kohviku ja korraldada ekskursioone.

Kõige toredam on, et kogu protsess kajastub nende veebilehel. Jälgida saab ka neid ka  instagrammi ja twitteri vahendusel. Keda huvitab vanade hoonete taastamine või kes tahab lihtsalt näha midagi dramaatilist, julget ja ilusat hoidke neil silm peal!  http://www.chateaudegudanes.org

IMG_1456 Chateau+Gudanes+Carla+Coulson-59 IMG_4200+2 photo+5 Chateau+Gudanes+Carla+Coulson-66

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s